Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Massa

V toskánské provincii Massa-Carrara se rozkládá historické město Massa, jehož původ se datuje k roku 882. Dlouhá staletí se o Massu vedly vleklé boje mezi městy Lucca a Pisa. Teprve v 15. století byly tyto boje ukončeny, protože se Massa dostala pod nadvládu rodiny Malaspinů, která zde panovala další tři století. Následně město společně s Carrarou získala Marie Beatrice d´Austria Este. V roce 1860 následně došlo ke sjednocení Itálie a Massa tak získala statut svobodného města.

Centrem města je náměstí Piazza degli Aranci, které je olemováno alejí pomerančovníků. Najdete zde překrásné paláce, jako například Palazzo Cybo-Malaspina, který byl dokončen v 18. století a jehož architektem byl Alberico I. Nejvýraznější dominantou Massy je středověká pevnost a udržovaný renesanční hrad Castello Malaspina. Za návštěvu stojí také katedrála San Pietro a Francesco, která byla vystavěna ve 14. století a pyšní se barokním interiérem. Uvnitř jsou uloženy hrobky rodu Malaspinů a několika biskupů. Původně na tomto místě stával kostel, který byl však v 19. století přestavěn na tuto jedinečnou katedrálu.

Pokud zatoužíte po koupání v moři, navštivte 5 km vzdálené prázdninové středisko Marina di Massa, které je obklopeno piniovými háji. Poskytuje návštěvníkům dostatečné zázemí i služby, potřebné ke strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Letovisko díky své poloze u moře a nedaleko Apuánských Alp vyhovuje všem, kdo rádi střídají odpočinek u vody s aktivním odpočinkem v horách. Pro turisty zde byla vystavěna řada ubytovacích kapacit.

Jedním, z největších lákadel střediska jsou překrásné písčité pláže, které však mohou přecházet v kamenité celky.

Nedaleko odtud se nachází Carrara, což je hlavní město této provincie. Carrara se proslavila zejména svými mramorovými lomy. Mramor z těchto lomů používal pro svá díla dokonce i Michelangelo. Jejich historie však sahá až do doby Římanů. Oblast je plná zajímavých míst, která jistě stojí za návštěvu. Je odtud výhled až na pobřeží Versilia a město La Spezia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA