Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Roccalbegna

Roccalbegna se nachází na jihu Toskánska a návštěvníkům poskytuje mnoho možností, jak strávit dovolenou v Itálii. Vesnice Roccalbegna leží na jižním svahu hory Labbro, na soutoku řek Armancione a Albegna. Této italské vesnici majestátně vévodí pevnost zvaná "sasso" - kámen. Po dlouhou dobu byla tato vesnice strategickou zónou sloužící pro kontrolu cesty, která vedla celou oblastí Mount Amiata a v tomto místě se zužovala.

Historická vesnice Roccalbegna se tyčí do výšky 520 m n. m. a poskytuje nádherné panoramatické výhledy. Kromě nádherných výhledů poskytuje i možnost provozovat různé aktivity, jakými jsou například turistika, horská cyklistika, nebo vyjížďky na koních. Regeneraci si můžete dopřát v blízko ležících termálních lázních Saturnia, či u průzračného moře u Talamone nebo Porto s. Stefano.

Tipy na výlety
Městečko se nachází se asi 42 km východně od Grosseto, 95 km jižně od Siena. Pro toskánskou krajinu je typická dokonalé spojení mezi člověkem a přírodou. Na vrcholcích zelených kopečků a v neopakovatelné panoramatické kompozici se náhle před očima vynořují jednotlivé tvrze, hrady či věže…

Za renesance se uměleckou špičkou oblasti Toskánsko stala Florencie. V žádném případě nevynechejte ani prohlídku města Lucca a jeho historického centra, ohraničeného starověkými hradbami.

Pisa dokázala ve středověku využít cest do zámoří k obohacení jak městské pokladnice, tak i vzdělanosti a kultury. Dokladem toho jsou stavby v centru města, z nichž zcela určitě nejznámější je Šikmá věž na Campo dei Miracoli "náměstí Zázraků".

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA