Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castell Azzara

Castell Azzara je malé horská městečko, velmi bohaté na historické památky, nacházející se ve svahu úpatí jižní části pohoří Amiata. Castell Azzara oplývá, podobně jako celé Tokánsko, okouzlující krajinou, do které se zamilujete na první pohled. Ani zde nechybí malebné scenérie hor, rozlehlé vinice, borovicové a olivové háje.

Nejen v samotném městečku, ale i v jeho okolí naleznete mnoho zajímavých a historicky cenných míst. Samotné jádro vesnice Castell Azzara obklopovala původně vysoká hraniční kamenná zeď. Bohužel byla skoro celá rozebrána a použita na výstavbu zdejších domů.

K největším dominantám Castell Azzara patří Convento della Santissima Trinita (v překladu svatá trojice klášterní) a Villa Sforzesca (Sforzova vila).  Dále zde najdete i pět, architektonicky určitě velmi zajímavých, kostelů - kostel San Nicola, kostel Madonny del Rosario, kostel Misericordia, kostel San Gregorio Magno a kostel Panny Marie della Pietraia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA