Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scansano

Na jihu Toskánska se mezi městy Grosseto a Orbetello rozkládá moderní prázdninové městečko Scansano. Bylo vystavěno v nadmořské výšce 500 metrů, proto se z něj naskýtá krásný výhled na okolní krajinu. Zatím nebylo poznamenáno masovým turistickým ruchem a proto zde najdete potřebný klid a pohodu. Město je ideální pro všechny, kdo chtějí trávit svou dovolenou v kouzelné krajině a užívat si přitom relaxace i aktivního odpočinku. K Tyrhénskému moři je to odtud 32 km.

Historie Scansana údajně sahá až před rok 1000, o čemž svědčí četné archeologické vykopávky. Název města je odvozen od křesťanského mučedníka S. Ansana, který pocházel z rodiny Anicia a žil v prvním století. Nejstarším dochovaným dokumentem zmiňujícím Scansano je listina z roku 1188 a v roce 1274 je o něm zmínka v protokolu. Protokol v té době rozděloval majetek dvou znesvářených větví rodiny Count Aldobrandeschi. Tato rodina vedla o město četné boje se Sienou. Stávala zde vlastní opevněná část Oppido.

V roce 1333 bylo do Scansana přemístěno několik zákonných a správních úřadů, jelikož nížiny v okolí města byly zamořeny malárií. V roce 1897 se pak Scansana stala hlavním významným městem Maremmy. V té době procházelo město největším rozkvětem a vystavěno zde bylo mnoho důležitých budov, jako třeba nemocnice, divadlo Castagnoli, základní škola atd. Dnes je město známé svou zemědělskou činností, téměř všude jsou k vidění olivové háje, vinice a rozlehlá políčka. Právě odtud pochází kvalitní italské víno Morellino di Scansano D.O.C. a Cantina Cooperativa del Morellino di Scansano.

Nedaleko od Scansana se rozkládá přírodní park Maremma, který se stále vyznačuje nedotčenou a divokou přírodou. Dříve se zde vyskytovalo mnoho močálů a neprůchodných cest, proto byl určen spíše pro dobrodružnější povahy. Ve zdejší kopcovité krajině jsou stále husté borovicové lesy, neprostupné křoviny, vodní tůně a močály. Stojaté vody se staly domovem pro mnoho druhů vodního ptactva a na loukách se prohánějí stáda divokých koní či maremmských krav, které jsou výrazné svými velkými prohnutými rohy. Krajina je bohatá také na květenu, na jaře kvete levandule, pelyněk a tymián. Během léta všechna voda ustoupí a vyschne a krajina se tak promění v jakousi savanu. Na své si tak v oblasti přijdou milovníci turistiky a jezdectví.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA