Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mercatale Val di Pesa

Vesnička Mercatale Val di Pesa se rozkládá v centru Toskánska, v kraji Chianti, který je proslaven výrobou těch nejlepších italských vín. Právě zde se vyrábí kvalitní červené víno Gallo Nero. Pěstováním a výrobou vína se zabývá převážná část obyvatel. Obec je situovaná v nadmořské výšce 290 metrů a kolem ní se rozprostírá úžasná toskánská krajina, pro kterou jsou typické mírné kopce lemované olivovými háji a lány vinic.

Díky jejímu umístění je z vesničky nádherný výhled na okolní krajinu. Centrem veškerého dění v Mercatale se stala široká náves Piazza Vittorio Veneto, která již od dávných dob slouží také jako tržiště. Kolem ní zůstalo dochováno mnoho půvabných domů z 16. a 17. století. Dominantou této oblasti je nedaleký hrad postavený v 13. století. Marcatale Val di Pesa je ideálním místem pro strávení klidné a ničím nerušené dovolené. Poznávat tady můžete nejen kulturu a umění, ale také překrásnou přírodu a typický venkovský život místních obyvatel.

Pokud se budete chtít vypravit za poznáním dalších zajímavých míst Toskánska, nevynechejte návštěvu nedaleké Florencie. Ta je považována za kolébku italské renesance a místo, kde vznikly jedny z nejvzácnějších uměleckých děl, jako třeba Michelangelova socha Davida či Botticelliho obraz Zrození Venuše. Asi 5 km je vzdálena také vesnička San Casciano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA