Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Roccastrada

Roccastrada se nachází na jihu Toskánska, které je proslulé svou rozmanitostí, bohatou historií a překrásnou krajinou. Je položena mezi známými italskými městy Siena a Grosseto. Roccastrada leží přímo v srdci překrásné oblasti Maremma. Část pobřeží nazývaná Maremma (z it. maritima - přímořská) je zvláštní krajinou. Po staletí se tato oblast močálovitých nížin ležících za mořskými plážemi s krásnou polohou spojovala se strachem z malárie.

Když dnes návštěvník prochází rovinou a pahorkatinou mezi Cecinou a Fiorou, které spojuje Vea Aurelia, vidí mnoho nových domů novousedlíků. V této mírně zalidněné oblasti se na rozsáhlých zelených loukách tohoto dnes úrodného kraje pasou ovce a krávy. Nekonečné lesy jsou ideální k dlouhým procházkám nebo výletům na kole v nedotčené přírodě.

Na pobřeží Maremmy, kterému dominuje středomořská vegetace a piniové lesy, se nacházejí zátoky Cala Martina a Cala Violina a pláž Punta Ala, nad kterými se tyčí středověká kamenná vesnička Castiglione della Pescaia, která je hlavním městem oblasti Alta Maremma.

Je zde několik zajímavých turistických cest, které můžete zdolávat pěšky, na koni či na horském kole. Tyto cesty lemované starobylými hrady, středověkými vesničkami a impozantními věžemi plných historie vás nechají vychutnávat si jejich neporušenou magickou atmosférou. V Roccastradě zaručeně prožijete klidnou dovolenou, prostoupenou zážitky z historických a kulturních krás Toskánska.

Toskánská kultura má smysl pro harmonii rozměrů: - nic víc a nic míň - to je klíč k renesanci, ale také k jejich vaření, které Toskánci stydlivě nazývají „chudé“. Chudé, protože je skrovné na omáčky a komplikované recepty a bohaté jednoduchostí chutí, nefalšované Středomoří, které je směsí grilovaného masa s hojností obilnin, zeleniny, vonných bylin a olivového oleje.

Tipy na výlety
Můžete zde objevit bezpočet míst se stopami Etrusků nebo obdivovat Massa Marittima, jedno z nejzachovalejších středověkých měst. Na pobřeží naleznete ty nejkrásnější pláže Toskánska, kde se můžete slunit a užívat si bezstarostné dovolené.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA