Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castiglion Fiorentino

Castiglion Fiorentino je příjemné historické něstečko, rozkládající se nad údolím Val di Chiana, ve svahu, v nadmořské výšce 340 m.

Oblast východního Toskánska je proslulá pohádkovou krajinou a hlavně velmi bohatá na historické památky. Původ Castiglion Fiorentino sahá až do dob etrusko-římské civilizace. Současný název obec získala až po roce 1014, původně se jmenovala Castiglione Aretino

Nejpřitažlivěší pro turisti jsou bezpochyby už z dálky viditelné majestátní hradby středověké pevnosti Casseri, které se dochovaly téměř neporušené. I samotné jádro vesnice ale ukrývá spoustu architektonicky zajímavých historických budov a kostelů, z nichž nejdůležitější je zřejmě gotický kostel Sv. Františka, Collegiata a Chiesa del Gesú.

Necelé 3 km od města se nachází hrad Montecchio stavěl z 13. století. Jeho základy byly položeny již v 10. Století. I on se dochoval téměř v původní podobě. Trochu dál, asi 20 km od obce nabízí osvěžení v horkých letních dnech malebné jezero. Dohromady s okolní přírodou údolí, do něhož je doslova zasazeno, předvádí návštěvníkům doslova magicky přitažlivou scenérii.

Za návštěvu rovněž stojí i jednoznačně největší historický klenot této oblasti - 18 km vzdálené Arezzo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA