Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pescia

Pescia je městečko posazené v údolí Nievole. Pesciu naleznete na severu Toskánska, kraje lemovaného olivovými háji a vinicemi. Italská Pescia se honosí impozantními stavbami středověku a svou polohou je zároveň ideálním místem pro poznávání známých italských měst.

Zdejší oblast je vyhlášená pěstováním květin a zde se také koná výstava světového významu – Biennale del Fiore. Tato historická obec leží na úpatí hory v údolí, na břehu řeky, asi 25 km severo-východně od Lucca, 30 km severo-západně od Pistoia a 58 km severo-západně od Florencie.

Provincie Lucca je obklopena Apuánskými Alpami, pohořím Monte Pisano a Pistoiskými Apeninami. Celá provincie má historii, kterou můžeme datovat až do středověku, nachází se zde proto spousta památek z doby římské.

Ještě v době před antickým Římem obývali oblast Toskánska „Etruschi“, kteří nazývali tento kraj Etruria a Tuscia. Ze slova Tuscia se časem zformoval název Toscana. Převážná část kraje je hornatá a kopcovitá. Klima a půda v této oblasti přeje pěstování vinné révy a oliv. V tomto kraji se soustřeďovali vždy významní umělci a vytvořili mnoho děl, která se stala dominantami proslulých měst Florencie, Pisa a Siena.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA