Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castiglioncello

Castiglioncello patří k nejpopulárnějším letoviskům Livornského pobřeží. Nachází se v jižní části Toskánska, mezi nízkými skálami a mořem, malými plážemi a piniovými lesy.

Soukromí malých pláží vytváří skalnatý terén v okolí Castiglioncella, který pouze občas ustoupuje moři. Zdejší krajina nabízí kromě řeckých a etruských památek také úžasné přírodní útvary. Dominantou samotného města je hrad Castello Pasquini, kde se každoročně hodně pořádá velké množství zajímavých kulturních akcí, festivalů a divadelních představení. Nenudí se zde ani malí návštěvníci. Park v okolí hradu je plně přizpůsoben právě dětem.

Castiglioncello bylo původně pouze chudou rybářskou vesnicí, jejíž historie sahala až do doby etruské civilizace. V 2. pol.19. století zde, díky zdejší nádherné přírodě a příjemnému klimatu, začal opakovaně trávit léto spisovatel Diego Martilli. Kvůli němu si sem našli cestu i jeho žáci. Společně nakonec založili i Castiglioncellskou školu. Movitější z nich se si zde začali stavět přepychové vily a na začátku 20. století dokonce okolo věže Medicea vybudovali první místní lázně.

Castiglioncello se může pyšnit také velmi vzácným archeologickým nálezem. V roce 1913 zde bylo, přímo v samotném centru obce, objeveno pohřebiště Etrusků s více než 200 hrobkami z 3.- 1. stol. př.n.l.
Zajímavým výletem je nedaleké Livorno, kde začíná tzv. Riviéra Etrusků.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA