Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castiglioncello

Castiglioncello patří k nejpopulárnějším letoviskům Livornského pobřeží. Nachází se v jižní části Toskánska, mezi nízkými skálami a mořem, malými plážemi a piniovými lesy.

Soukromí malých pláží vytváří skalnatý terén v okolí Castiglioncella, který pouze občas ustoupuje moři. Zdejší krajina nabízí kromě řeckých a etruských památek také úžasné přírodní útvary. Dominantou samotného města je hrad Castello Pasquini, kde se každoročně hodně pořádá velké množství zajímavých kulturních akcí, festivalů a divadelních představení. Nenudí se zde ani malí návštěvníci. Park v okolí hradu je plně přizpůsoben právě dětem.

Castiglioncello bylo původně pouze chudou rybářskou vesnicí, jejíž historie sahala až do doby etruské civilizace. V 2. pol.19. století zde, díky zdejší nádherné přírodě a příjemnému klimatu, začal opakovaně trávit léto spisovatel Diego Martilli. Kvůli němu si sem našli cestu i jeho žáci. Společně nakonec založili i Castiglioncellskou školu. Movitější z nich se si zde začali stavět přepychové vily a na začátku 20. století dokonce okolo věže Medicea vybudovali první místní lázně.

Castiglioncello se může pyšnit také velmi vzácným archeologickým nálezem. V roce 1913 zde bylo, přímo v samotném centru obce, objeveno pohřebiště Etrusků s více než 200 hrobkami z 3.- 1. stol. př.n.l.
Zajímavým výletem je nedaleké Livorno, kde začíná tzv. Riviéra Etrusků.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA