Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Viareggio

Na západním pobřeží Toskánska se v provincii Lucca rozkládá oblíbené turistické letovisko Viareggio. Podél něj se táhne pobřeží Versillia, kde má turismus již dlouhou tradici a vyhledávají jej návštěvníci z celé Evropy. Největším lákadlem této oblasti je dlouhá písečná pláž s historickým rybářským přístavem. Historie města sahá až do středověku, v roce 1172 zde byl postaven hrad v blízkosti cesty Via Reggia, která zde je dodnes a stala se centrem veškerého kulturního dění ve městě.

Pláž má pozvolný vstup do moře, proto si ji oblíbily nejen rodiny s dětmi. Pláž je ideální pro provozování nejrůznějších vodních sportů, jako je paragliding, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo windsurfing. Koupání je umožněno v teplé a průzračně čisté vodě Ligurského moře. Viareggio bývá pravidelně dějištěm závodů v plavání, potápění a plachtění.

Viareggio je také vyhlášeným lázeňským městem, které je velmi živé, bohaté na noční život a společenskou zábavu. Pro turisty jsou zde připraveny nejrůznější druhy zábavy a kulturní akce. Ve Viareggiu se pravidelně každý rok koná bujarý karneval, kvůli kterému se sem sjíždí mnoho turistů. Všichni totiž chtějí vidět přehlídku velkých alegorických vozů a bavit se politickou a společenskou satirou. V restauracích doporučujeme ochutnat speciality toskánské kuchyně. Na skleničku dobrého vína si zajděte do některého z místních barů. Večerní zábavu zajišťují četné diskotéky, kluby a nejrůznější podniky s živou hudbou.

Ve Viareggiu se daří i podnikání, najdeme zde například továrnu na výrobu luxusních jachet, kongresové centrum, kde se pořádají akce „Viareggio Incontri“ pod záštitou ministerstva kultury. Pravidelně se zde koná také evropský filmový festival a hudební festival pod názvem „Festival Puccini“. V městské části Torre del Largo se navíc nachází dům a muzeum známého italského hudebního skladatele Giaccoma Pucciniho.

V 19. století bylo město pro svou architektonickou jedinečnost nazýváno „Perla Ligurského moře“.  Na své si ve Viareggiu přijdou také milovníci historie, kteří se zde mohou kochat překrásnými secesními budovami z 20 let 20. století. Dnes ve městě žije přibližně 58 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je z převážné části cestovní ruch. Sportovně založení jedinci mohou využívat cyklostezku, která vede až do Maria di Pietrasanta.

Jestliže budete chtít poznat další zajímavá místa kraje, pronajměte si auto a vyrazte například do Florencie, Pisy, La Spezzia nebo Livorna. Celá tato oblast je doslova posetá spoustou zajímavých míst, které jistě stojí za návštěvu, proto se zde rozhodně nebudete nudit.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA