Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Loro Ciuffenna

Loro Ciuffenna je staré městečko postavené na skalnaté římse s několika potůčky a řekami, které tudy protékají. Ciuffenna je hlavní řekou. Při procházce ulicemi centra uvidíte, jak se život místních obyvatel vždy přizpůsoboval řece. Hlavní ulice vede přes most je tu také mlýn, který má kamenný mlýnský kámen pro drcení různého obilí z okolní krajiny.

Tato historická, poklidná vesnice s 5 tisíci obyvateli leží na východě regionu, na úpatí hory, ve svahu s pěknými výhledy do okolí. Na nejvyšším vrcholu vesnice najdete farní kostel Maria Assunta, zmiňovaný a zaznamenaný od 13. století a rozšířený ve 14. století. Tvoří jednu ze zdí věží vesnice. Nižší část známá jako „Fondaccio“ je tvořena nejstarší obytnou oblastí s malými uličkami, schody, náměstíčky a krytými pasážemi, které dodávají městečku dobovou atmosféru. Je zde také výborně přestavěné muzeum věnované Venturino Venturi, kde najdete důležitá díla tohoto umělce.

V okolí se nacházejí kostely S. Pietro a Gropina, což je jeden z důležitých románských kostelů horního údolí řeky Arno. Krásný farní kostel Gropina leží těsně za městečkem a je obklopen menšími skupinami domů.

Tipy na výlety
Výhledy z vesnice Loro Ciuffenna poskytují úchvatné scenérie, které vytvářejí rozmanité Toskánsko. Loro Ciuffenna nabízí mnoho možností výletů za poznáním krás Toskánska. Loro Ciuffenna leží asi 42 km severo-západně od Arezzo a přibližně 55 km jiho-východně od Florencie.

Jedinečné a malebné údolí Arno začíná v bodě, kde sousedí Arezzo, a kde řeka Arno mění směr a vede na sever. Bylo vytvořeno v prehistorických dobách přírodním tokem. Údolí tvoří mírné svahy, je zde k vidění pestrost barev. Po údolí jsou rozmístěny vesnice se zvonicemi, staré městské věže, farní kostely a hrady, a několik vesnic s etrusky znějícími názvy jako Loro Ciuffenna, Gropina a Cenina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA