Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montalcino

V samotném středu Toskánska se rozkládá malebná historická vesnička Montalcino, která proslula hlavně výrobou velmi kvalitního italského vína. Víno se zde totiž pěstuje ve výšce 250 – 350 metrů nad mořem na velmi kvalitní jílovité půdě s množstvím lastur. Montalcino leží v jednom z nejkrásnějších míst Toskánska, v údolí Val di Cava. V městečku dnes žije kolem 5100 stálých obyvatel, kteří se kromě pěstování vína živí také turistickým ruchem a chovem dobytka.

Jedno z nejvýznamnějších vinařství nese název Cantina di Montalcino a bylo založeno v roce 1975. Zdejší pracovníci obhospodařují 108 ha vinic. Kontrolují, aby byly hrozny zdravé, vyzrálé a dostaly tu nejlepší péči. Teprve poté se z nich mohou vyrábět vína nejvyšší kvality, která jsou určena pro dlouhou archivaci. Mezi zdejší vína patří například „Brunello“, které je považováno za nejlepší červené víno v celém Toskánsku.

Kromě rozlehlých vinic je krajina v okolí Montalcina pokrytá také olivovými háji. Z městečka je nádherný výhled na Orcia a údolí Ombrone. Pobyt v tomto městě by neměl vynechat ten, kdo na své dovolené vyhledává klid, pohodu a relaxaci.

Nudit se zde však rozhodně nebudete, celé Toskánsko totiž nabízí nepřeberné množství kulturních i přírodních zajímavostí. Nedaleko se nachází krásný klášter Sant´Antimo, který jistě stojí za návštěvu – jde o typický příklad toskánské románské stavby. Jestliže máte k dispozici auto, můžete se vydat za poznáním do 40 km vzdálené Sieny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA