Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Colle Val d'Elsa

V půvabném údolí Val d’Elsa se nachází město Colle Val d’Elsa, které leží na levém břehu řeky Elsy a dnes je jedním z důležitých producentů krystalu v Itálii. Ve městě se nacházejí tři muzea: Museo Civící a Museo d’Arte Sacra, Museo Archeologico, Museo del Cristallo, kde najdete vše o historii a produkci krystalů.

Město Colle Val d´Elsa, vzdálené 45 km severně od Sieny má středověké kořeny. Okolní krajina Toskánska je výrazná mírnými kopci s usedlostmi rozptýlenými v kopcích a obklopená impozantními cypřiši.

Colle Val d'Elsa již na první pohled upoutá krásným historickým jádrem. Středověké jádro tohoto toskánského města vyčnívající nad krajinou na hřbetě kopce se jmenuje Colle Alta. Najdete zde romantické křivolaké, úzké uličky, ale i krásné kostely a paláce. Na vstupu do města stojí gotická městská brána, pozůstatek středověkého opevnění.

Samotné město Colle Val d'Elsa je známo broušením křišťálového skla, jak tovární, tak i ruční výrobou. Colle di Val d´Elsa je totiž staré manufakturní město, vděčící za raný rozvoj textilních a sklářských dílen geniálnímu kanalizačnímu a vodnímu systému z 11. stol.

Colle Val d'Elsa je posazena ve svahu a nabízí překrásné výhledy na rozlehlé Toskánsko. Město se rozkládá na okraji oblasti Chianti a je ideálním místem pro poznávání krás rozmanitého Toskánska. Ideální geografická poloha italského města Colle Val d'Elsa skýtá mnoho možností výletů, například do proslulých měst jako je 25 km vzdálená Siena a kolem 50 km vzdálené Florencie.

Agroturistika v Toskánsku
Například - farma patřící rodině Ceramelli od druhé poloviny 13. století se nachází mezi Sienou (16 km) a Florencií (45 km) ve vzdálenosti 3 km od Colle val d´Elsa a 20 km od San Gimignana. Na 70 hektarech se zde produkuje hlavně víno Chianti. Centrem farmy je vila z 18. století přestavěná na hotel a restauraci, v okolních původně zemědělských usedlostech jsou komfortní apartmány zařízené starožitným nábytkem. Vše se nachází ve velkém parku, kde mají hosté k dispozici bazén.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA