Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Casola Lunigiana

Casola Lunigiana je jednou z nejstarších obcí stejnojmenné oblasti Lunigiana, která se táhne od Apenin až k řece Magra, podél severního pobřeží Toskánska. Částečně zasahuje i do Ligurie.

Jde o historicky velmi zajímavou oblast, bohatou na historii a nádhernou krajinu. Díky Apuánským Alpám se zde návštěvníkům nabízí nezapomenutelné, kouzelné panoramatické scenérie. Nouze zde není ani o středověké hrady a pevnosti. Z původních 160 se jich bohužel dochovalo pouze třicet.

Díky své poloze je Casola Lunigiana známá jako ideální výchozí bod pro výlety do vnitrozemí Itálie a k obcím na ligurském a tirrenském pobřeží.

V okolí toskánské Casoly Lunigiany jde o pozoruhodnou zříceninu zámku u Malaspina, kostel San Franesco a dále kostel San Nicolo.

Asi dvacet kilometrů od Casola Lunigiany se nachází městečko Pontremoli, ve kterém se nachází muzeum Museo delle Statue-Stele, které schraňuje mimo jiné i dvacet různých menhirů a pravěkých megalitů, z nichž ty nejstarší pocházejí už z roku 3000 př. n. l.

Lunigiano je z historického hlediska velmi zajímavá oblast Toskánska, až mytická. Územně se rozkládá ve dvou ve dvou provinciích, La Spezia a Massa Carrara, a táhne se od Apenin až k řece Magra, takže částečně zasahuje i do Ligurie. 

Její hranice kopírují hranice již neexistující středověké diecéze Luni, podle které se oblast nese jméno. Římský přístav Luni byl ve své době centrem severního toskánského pobřeží. Podle legendy se propadl do země, zmizel. Dodnes se v kraji dochovaly stopy po římské civilizaci – zbytky kolosea, mince, střepy nádob.

Na území Lunigniana se nachází také několik úžasných středověkých pevností a hradů – skvělé příležitosti do okolí kouzelnou krajinou. Z původních 160 jich se jich dochovalo sice pouze třicet, ty však stojí  za to vidět.

Z některých už jsou sice je zříceniny, například Agnino di Fivizzano, přesto neztratiliy nic ze své původní majestátnosti. Mezi nejvýznamnější hrady oblasti Lunigiana, patří La Verrucola, slavný hrad který vlastní Pietro Cascella, a hrad z Piagnaro v Pontremoli.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA