Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scarperia

Na severu Toskánska se nachází historická středověká vesnička Scarperia. Najdeme ji v údolí Mugello ve výšce 290 metrů nad mořem, kde je obklopena bujnou vegetací a krásnou divokou přírodou. Scarperia se proslavila hlavně díky množství nejrůznějších slavností, které se zde každoročně konají a také tradicí v nožířství. Při návštěvě městečka určitě nevynechejte prohlídku muzea nožířských nástrojů.

V obci žije asi 6800 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím a chovem dobytka. Pro turisty jsou zde připraveny veškeré potřebné služby a vesnička jim poskytuje dostatečné zázemí. Scarperia je ideálním místem pro prožití klidné, pohodové a ničím nerušené dovolené.

Jen 4 km odtud jsou vzdáleny pláže jezera Lago di Bilancino, kde se můžete koupat v jeho teplých vodách nebo se věnovat řadě vodních sportů. Vyzkoušet můžete surfing, paragliding, plachtění, jízdu na vodních lyžích i kanoistiku. K jezeru vede množství cyklostezek i pěších turistických značených cest.

Celá tato oblast je poseta zajímavými místy a městy, které stojí za návštěvu. Pokud máte k dispozici auto, vydejte se do 35 km vzdáleného nádherného renesančního města Florencie. Florencie bývá často nazývána také jako město Davida či Botticelliho Zrození Venuše a okouzlí vás svou jedinečnou atmosférou i množstvím historických a architektonických památek. Nedaleko Scarperie leží Sant Agata, kde najdete muzeum sakrálního umění a archeologie. V Pieve di Sant Agata se pak tyčí jedna z nejvýznamnějších římských staveb na území Toskánska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA