Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scarperia

Na severu Toskánska se nachází historická středověká vesnička Scarperia. Najdeme ji v údolí Mugello ve výšce 290 metrů nad mořem, kde je obklopena bujnou vegetací a krásnou divokou přírodou. Scarperia se proslavila hlavně díky množství nejrůznějších slavností, které se zde každoročně konají a také tradicí v nožířství. Při návštěvě městečka určitě nevynechejte prohlídku muzea nožířských nástrojů.

V obci žije asi 6800 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím a chovem dobytka. Pro turisty jsou zde připraveny veškeré potřebné služby a vesnička jim poskytuje dostatečné zázemí. Scarperia je ideálním místem pro prožití klidné, pohodové a ničím nerušené dovolené.

Jen 4 km odtud jsou vzdáleny pláže jezera Lago di Bilancino, kde se můžete koupat v jeho teplých vodách nebo se věnovat řadě vodních sportů. Vyzkoušet můžete surfing, paragliding, plachtění, jízdu na vodních lyžích i kanoistiku. K jezeru vede množství cyklostezek i pěších turistických značených cest.

Celá tato oblast je poseta zajímavými místy a městy, které stojí za návštěvu. Pokud máte k dispozici auto, vydejte se do 35 km vzdáleného nádherného renesančního města Florencie. Florencie bývá často nazývána také jako město Davida či Botticelliho Zrození Venuše a okouzlí vás svou jedinečnou atmosférou i množstvím historických a architektonických památek. Nedaleko Scarperie leží Sant Agata, kde najdete muzeum sakrálního umění a archeologie. V Pieve di Sant Agata se pak tyčí jedna z nejvýznamnějších římských staveb na území Toskánska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA