Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Poggioferro Seggiano

Obec Poggioferro ležící v toskánské provincii Grosseto patří administrativně pod nedalekou obec Seggiano. Ta je vzdálená asi 1 a půl kilometru a situována v krásné toskánské krajině. Sama o sobě není obec Poggioferro ležící v nadmořské výšce569 metrů nijak zajímavá, žije v ní pouhých 25 obyvatel. Velmi atraktivní je ovšem okolí, které přitahuje milovníky přírody a sportu.

Největším lákadlem oblasti je nedaleká vyhaslá sopka Monte Amiata, která se tyčí do výšky 1738 metrů nad mořem. Poslední erupce této sopky proběhly někdy před zhruba 180 tisíci lety. V létě přitahuje milovníky pěší turistiky a cyklistiky, v zimě zase lyžařské nadšence. V okolí sopky vede vyhlášená turistická stezka Anello della Montagna měřící úctyhodných 30 km. V okolí sopky bylo objeveno několik horkých sirných minerálních pramenů, které jsou pozůstatky bývalé vulkanické činnosti. Tyto horké prameny jsou užívány pro léčebné účely, zejména v městečku Bagno Vignoni, které je velmi významným lázeňským střediskem regionu.

V okolí sopky se rozprostírají nádherné nedotčené lesy ukrývající středověká stavení. V lesích rostou jedlé kaštany. Z obce Poggioferro se můžete vydat na průzkum dalších nedalekých vesniček, v nichž to vypadá, jako by se zastavily v čase. Jde například o vesničky Altore, La Casa Bruca, Pescina, Piaggio nebo Trefonti.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA