Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Miniato

Ve středu Toskánska se ve výšce 150 metrů nad mořem nachází tzv.“dvacetimílové město“ San Miniato. Je situováno v půli cesty mezi Florencií a Pisou. Tato středověká vesnice si do dnešní doby dokázala uchovat svou jedinečnou podobu a historické jádro s mnoha významnými památkami. Městečko má bohatou historii, o čemž svědčí nálezy řady artefaktů. V roce 1622 získalo město svůj dnešní název a vzniklo zde sídlo biskupa. San Miniato najdete na vyvýšeném místě, nad údolím řeky Arno.  Kolem se rozkládá nedotčená krajina vybízející k pěší turistice a aktivnímu odpočinku.

V tomto malém, ale rušném městě dnes žije kolem 25 tisíc obyvatel, kteří se živí hlavně pěstováním vína, zemědělstvím, chovem dobytka a prací v turistickém ruchu. Nad městem se tyčí dominantní věž z 13. století, kterou nechal postavit Federico II. Během 2. světové války byla zničena, ale v roce 1958 došlo k její celkové rekonstrukci. Pokud se k ní vypravíte, můžete se odtud kochat nádherným výhledem na romantickou toskánskou krajinu.

Další zajímavou památkou je Palazzio dei Vicari v jehož interiéru jsou uchovány nádherné fresky. V trojlodní katedrále San Genesio jsou k vidění vzácná umělecká díla z různých období. Ke katedrále náleží také mohutná věž se zvonem. Ve městě najdete sklárnu, výrobnu olivového oleje a proslavilo se rovněž pletením slaměných klobouků. Navštívit můžete i Diecézní muzeum duchovního umění nebo kostel S. Domenico z 13. století.

Pokud zatoužíte po koupání v moři, musíte se vydat k pobřeží Tyrhénského moře, které je vzdáleno přibližně 50 km. San Miniato je také ideální místo určené pro poznávání dalších zajímavých lokalit v oblasti. V blízkosti leží středověké obce Montopoli a Pelaia. Asi 45 km je vzdálena Pisa i renesanční Florencie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA