Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Certaldo

Certaldo je nádherné horské městečko, které se nachází nedaleko Florencie, v samotném srdci údolí Val d'Elsa. Je známé především jako město, kde většinu svého života prožil a také zemřel (1375) spisovatel Giovanni Bocaccio, autor slavného Dekameronu.

Certaldo je rozděleno na horní a dolní část.  V horní části etruského původu, místy ohraničené středověkými zdmi, se nachází zrestaurovaný dům spisovatele Giovanniho Boccacia. Od roku 1823 je upravený jako muzeum a zpřístupněný veřejnosti.

Přes svou moderní podobu si Certaldo uchovalo nádech romantiky. Navíc nabízí spoustu historických a zejména architektonicky zajímavých památek. Není bez zajímavosti, že většina budov v horní části města, včetně domu slavného spisovatele, je postavena výlučně z červených cihel.

Dolní město bylo postaveno později, někdy ve 13. století. Nahoru, k historickému jádru Certalda, je možné se z něj dostat pozemní lanovkou z náměstí Piazza Boccaccio.

Malebné Certaldo je rovněž ideální jako výchozí bod pro výlety do okolních měst. Obě fascinující historická velkoměsta Toskánska, Siena a Florencie, se od něj nachází rovných padesát kilometrů. A pokud vás snad omrzí pohled na klenoty historie, můžete načerpat síly v nedalekých termálních lázních.

Certadlo několikrát do roka hostí také hudební festivaly a různé jiné, například středověké, slavnosti. Ulice města se pak vždy zaplní nejen návštěvníky z  Itálie, ale z celé Evropy a také z Ameriky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA