Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vicchio

V nadmořské výšce 200 metrů se na severu italského Toskánska rozkládá malebná historická vesnice Vicchio. Prvními obyvateli byli Etruskové, o čemž svědčí i četné archeologické nálezy pocházející z jejich období. Obec, kde dnes žije přibližně 7 tisíc obyvatel, je vtěsnána do údolí nad řekou Sieve a obklopena překrásnou a nedotčenou přírodou. Z Vicchia se naskýtá jedinečný výhled na okolní kopce a také na řeku Mugello. Místní obyvatelé se živí převážně zemědělstvím, pěstováním vinné révy a výrobou vína.

Město je rodištěm slavného italského malíře Beata Angelica, vlastním jménem Jana z Fiesole, který se narodil v roce 1387. Byl považován za jednoho z nejlepších církevních umělců a malířů 15. století. Svá nejlepší díla tvořil v dominikánském konventu ve Fiesole, kam se ve svých 20 letech rozhodl stoupit. Ve Vicchiu je mu věnováno městské muzeum. Kromě tohoto malíře se ve Vicchiu narodil také slavný malíř a architekt Giotto di Bondone (1267-1337) a renesanční malíř Guido di Pietro.

Mezi nejvýznamnější památky, které můžete ve městě vidět, patří kostel Sv. Jana Křtitele, modlitebna dell'Arciconfraternita della Misericordia, dům Benvenuto Cellini, palác Palazzo Pretorio či Casa di Giotto. Ve městě se každoročně od konce srpna do začátku září konají nejrůznější trhy a výstavy s ukázkami místních řemesel. Součástí oslav je také ochutnávka tradičních italských pokrmů a cyklistický závod.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA