Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lucca

Klidné, elegantní město Lucca obklopené hradbami, na kterých rostou stromy, nabízí atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček. Lucca patří mezi nejpříjemnější a nejklidnější z toskánských měst. Město Lucca bylo založeno jako římská kolonie roku 180 př. n. l. a svobodným městským státem se stalo na počátku 12. století a svou svobodu si udrželo až do roku 1847.

Lucca leží uprostřed rozlehlých plání, které jsou zemědělsky využívané, na levém břehu Serchia. Lucca je hlavním městem stejnojmenné provincie a sídlem arcibiskupa. Původní osídlení zde bylo už za Kelto-Iberů. Roštové uspořádání ulic v Lucce je pozůstatkem z období Římanů. Za vlády Gótů a Langobardů byla Lucca hlavním městem Toskánska a ve středověku rostl její význam díky obchodu s hedvábím. Luxusní prádlo je v Lucce prosperujícím artiklem i dnes.

Vše, co byste měli v Lucce vidět, leží uvnitř starých hradeb. Nejlépe je začít u Dómu a vydat se na východ, nebo na hlavním náměstí Piazza San Michele a odtud postupovat na sever. Jen málo kostelů je na první pohled tak úchvatných jako San Michele in Foro, který byl postaven na místě starého římského fóra. Nejvýznamnější osobností Luccy byl slavný skladatel Giacomo Puccini, který se narodil nedaleko od tohoto kostela. V jeho rodném domku, (Casa di Puccini), je muzeum věnované této osobnosti.

Kousek na jih od katedrály můžete vystoupit na úžasné hradby. Odtud se můžete vydat na 4 km dlouhou procházku kolem města po hradbách lemovaných stromy. Pokud se vydáte na východ, brzy pod sebou spatříte klidnou botanickou zahradu Giardino Botanico. Zahrádkáři asi rádi navštíví zahrady blízké vily Bottini.

Pak se můžete vydat k nejpodivnější památce v Lucce – Casa Guinigi. Je to středověký městský dům postavený pro místní významnou šlechtickou rodinu Guinigi. Dům je známý především díky své věži, ze které je krásný výhled na město. V dalším domě rodiny Guinigi dnes sídlí Museo Nazionale di Villa Guinigi. Dům byl postaven v roce 1418 a dnes je zde vystavena rozsáhlá sbírka archeologických náletů, středověkých obrazů, soch a exponátů užitého umění.

Tipy na výlety
Provincie Lucca je obklopena Apuánskými Alpami, pohořím Monte Pisano a Pistoiskými Apeninami. Celá provincie má historii, kterou můžeme datovat až do středověku, nachází se zde proto spousta památek z doby římské.

Obchodním centrem oblasti je město Barga. Nachází se zde polorozpadlé zdi z doby středověku, a také moderní výstavba. Dominantou města je dóm s úžasně propracovanou kazatelnou ze 13. století od Guida da Como. Z dómu je nádherný výhled na okolní hory.

Zajímavost
V Lucce má své kořeny také rodina Bertolli, známá po celém světě výrobou olivových olejů. Její počátky spadají do roku 1865, kdy si Francesco Bertolli a jeho žena Caterina otevřeli v Lucce malý obchod a v něm prodávali vlastnoručně vyrobený olivový olej a jiné zemědělské produkty. Časem se jejich aktivity rozšířily do celého světa, hlavně díky italským imigrantům, kteří se ze zahraničí dožadovali tradičních značek jídla či vín, na jaké byli zvyklí z rodné Itálie. Dnes je značka Bertolli synonymem nejen italské, ale vůbec celé středomořské kuchyně. V současnosti je značka Bertolli nejen v Lucce, ale i po celé Itálii uznávána jako symbol píle, prosperity a tradičních hodnot ke kterým patří i italská kuchyně. Díky Bertolli mají v Lucce dokonce i pořekadlo: movitý člověk je přirovnáván k bance Bertolli.

 

Kontextová reklama.

Lucca – město sta kostelů

Lucca – město sta kostelů

Podmanivé starobylé italské město Lucca ležící v Toskánsku je obklopeno mohutnými hradbami a láká k prohlídce historického centra. To ukrývá atraktivní náměstí, malé kostely, muzea, galerie a dlážděné uličky. Město oplývá klidem a elegancí a stalo se tak vyhledávanou turistickou lokalitou.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA