Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pelago

Klidná italská obec Pelago se rozprostírá v údolí řek Sieve a Arno. Okolní kopce dodávají obci Pelago krásný panoramatický výhled. Pelago se zároveň honosí zajímavým historickým centrem a středověkou pevností. V historické obci Pelago stojí za prohlídku zdejší muzeum posvátného umění, které se nachází v kostele S. Clemente.

Rezidenční komplex Villa Grassina představující charakteristické toskánské baroko, leží v kopcovité krajině nedaleko Florencie. Je obklopena překrásnou přírodou toskánského venkova světoznámé oblasti Chianti. Objekt má zajímavou historii. V raném středověku se původně jednalo o langobardskou věž, kolem vznikla vesnice. Ta se v roce 1229 stala lénem nedalekého opatství Vallombrossa. Později ve 14. století byl celý komplex změněn na letní sídlo florentinské šlechtické rodiny Buondelmonti. Objekt je nyní soukromým venkovským statkem. Jak vila, tak obě přilehlá hospodářská stavení byla účelně restaurována a vkusně zařízena v toskánském lidovém stylu. Dovolená zde bude jistě vyhovovat všem milovníkům přírody i aktivního odpočinku.

V bezprostředním okolí tohoto komplexu se nachází přibližně 20 kilometrů značených turistických stezek. Ideální je zdejší místo rovněž pro milovníky horských kol. Florencie je vzdálena 19 km, Arezzo 55 km, Siena 75 km, Pisa 95 km a Viareggio (u moře) 100 km.

Toskánská vesnice Pelago vám umožní klidně strávenou dovolenou v Itálii, plnou relaxace a pohody namísto rušných měst a letovisek plných turistů. Okolí Pelaga vám nabídne možnost konání výletů jak za krásami toskánské krajiny, tak do nádherného italského města Florencie.

Florencie je hlavním městem Toskánska a kolébkou renesance. Leží v údolí řeky Arno a je jedním z nejdůležitějších italských měst, proslaveným především uměleckými sbírkami a slavnou minulostí. Její pozoruhodné budovy, impozantní galerie a poklady přeplněné kostely svědčí o tom, že Florenťané milují okázalost. Florencie je proslavena svými kostely a katedrálami, mezi nejvýznamnější patří Santa Croce ze 13. století. Světově proslulá je i Galerie umění Uffizi se svými sbírkami obrazů renesančních umělců.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA