Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arezzo

Arezzo patří k nejstarším a především k nejbohatším toskánským městům. Leží ve stejnojmenné provincii, v místě, kde se setkávají čtyři údolí provincie - Val di Chiana, Valdarno, Valtiberina a Casentino.

Arezzo je typickým představitelem Toskánska. A to ve všech směrech – po stránce umělecké a kulturní, historické i přírodní. Co se týká průmyslu, pak z ekonomického hlediska je pro město velkým přínosem výroba klenotů a šperků.

Poklady přírody
Arezzo se nachází v předhůří Apenin. Již zmíněná čtyři nádherná údolí dodávají celé provincii Arezzo nepopsatelné kouzlo. Konkrétně údolí Val di Chiana, původně nehostinné území bažin, dnes patří k nejkrásnějším místům Itálie.

Díky šikovnosti a dřině místních zemědělců se už v minulosti podařilo získat lány úrodné půdy, ostře kontrastujících s hlubokými lesy Casentina.

Rozlehlé vinice, nekonečné pastviny, spousta zeleně… To je Arezzo. Na kopcích v údolí řeky Tibery se pasou ovce, z jejichž mléka se vyrábí lahodný sýr. Výtečnou chuť mají rovněž místní vína Chianti dei Colli Aretini, Bianco Vergine della Val di Chiana a víno Colli dell´Etruria Centrále.

Krajina Arezza je výjimečná ještě jednou specialitou. Na podzim, když se ochladí, začíná sezóna lanýžů.

Podpisy historie
Arezzo je svým původem městem Etrusků. K jeho výraznějšímu rozvoji ovšem přispěli až Římané. Obě civilizace však zde po sobě zanechaly své stopy. Proto až se nasytíte pohledem na okouzlující krajinu, můžete se vydat za poznáváním místní historie.

Najdete zde spoustu domů pocházejících ještě z etruské doby, pravdě většinou již notně poničených. Rovněž trosky původně mohutných městských hradeb pamatují první zdejší obyvatele.

Římané se zasloužili o stavbu zdejších chrámů, lázní a divadla. Téměř nic z toho už však nemá svou originální podobu. Mezi ty nejzachovalejší patří snad jen zbytky antického amfiteátru.

K historickým budovám, které jediné si zachovaly svou původní tvář, patří snad jen zdejší kostely. Například kostel Pieve Santa Maria, dále Palazzo del Tribunale ze 17. století s balustrádou a venkovním schodištěm a Palazzo della Fraternita, jehož původ sahá až 13. století. Za zhlédnutí určitě stojí také pískovcová bazilika Duomo San Donato majestátně se tyčící nad městem, s krásnými barevnými skleněnými okny ze 16. století.

Zkrátka atmosféra středověku zde stále ještě je a dýchne na každého návštěvníka s intenzitou vlastní jen těm nejkrásnějším italským horským městečkům.

 

Kontextová reklama.

Arezzo, město keramiky a kovů

Arezzo, město keramiky a kovů

Arezzo je jedním z nejstarších a nejbohatších toskánských měst. Jeho blahobyt je založen na kvetoucím obchodu se zlatem a šperky. Přestože nejde o nejkrásnější město v Itálii, ukrývá Arezzo dokonalé středověké jádro a nádherná umělecká díla, která lákají k návštěvě davy turistů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA