Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gioviano

Gioviano je malá vesnice na řece Serchio. Nejbližší město od vesnice Gioviano, kde si můžete vychutnat vynikající italské speciality, je Borgo a Mozzano. Středověké centrum města Borga se může pyšnit mnoha historickými monumenty.

Dobře udržovaná italská středověká vesnice láká k poznávání krás Toskánska díky své původní atmosféře, kterou si dokázala zachovat. Gioviano se nachází, ostatně jako mnoho toskánských vesniček, na vyvýšené poloze. To zaručuje krásné výhledy na italský region, proslavený svou rozmanitostí a bohatou historií.

Tipy na výlety
V nejbližším okolí se vyskytují četné možnosti výletů do zajímavých míst v údolí Garfagnana: Barga, Pieve de Brancoli a nejbližší větší město je Borgo a Mozzano (5 km).

Borgo a Mozzano je italská obec v toskánské provincii Lucca. Rozlohu má 72 km² a zhruba 7 400 obyvatel. Obec je známá díky svému podivnému mostu, Ponte della Maddalena nebo se známějším jménem Ponte del diavolo (Most čerta nebo Čertovský most). Kvůli podivné struktuře mostu, zde panuje pověst, že most postavil čert.

Na návštěvu Luccy je třeba se řádně psychicky připravit. Milovníky historie čeká totiž téměř nevstřebatelná dávka starobylých uliček, romantických zákoutí, mramorových portálů, fresek, soch, artefaktů a dalších pozoruhodností.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA