Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strada in Chianti

V kopcovitém Toskánsku se ve výšce 240 metrů nad mořem rozkládá malá vesnička Strada in Chianti. Jak již samotný název napovídá, leží v kraji Chianti, který proslul výrobou velmi kvalitního vína. Obec je situovaná ve svahu a obklopena bohatou zelení. Je odtud krásný výhled na okolní kopce, ale také na asi 20 km vzdálenou Florencii.

Slovo „strada“ v italštině znamená „silnice“, což přesně vystihuje charakter městečka. Všechny obchody a důležité podniky se táhnou podél hlavní silnice. Najdete zde potraviny, řeznictví, pekařství, několik restaurací i barů. Pravidelně se zde každé úterý koná tradiční trh. Městečko ukrývá několik cenných historických staveb, jako je například dům Strada in Chianti č.428 se starobylou věží. Vznik věže se datuje až do roku 1200, v 18. století však byla přeměněna na obytný dům rodiny Landi.

Kam jen oko dohlédne, rozprostírají se zde úrodná políčka, olivové háje, piniové lesy a nekonečné vinice. Zdejší příroda vás ohromí na první pohled. Toskánsko je však bohaté i na historii a architektonické památky. Nedaleko od Strada in Chianti se nachází náhorní městečko Impruneta, které se proslavilo hlavně výrobou hrnčířských a keramických předmětů. Pokud se budete chtít vydat za poznáním dalších zajímavých míst kraje, pronajměte si auto a vyrazte například do Florencie, jež přitahuje návštěvníky svým renesančním vzhledem a atmosférou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA