Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Strada in Chianti

V kopcovitém Toskánsku se ve výšce 240 metrů nad mořem rozkládá malá vesnička Strada in Chianti. Jak již samotný název napovídá, leží v kraji Chianti, který proslul výrobou velmi kvalitního vína. Obec je situovaná ve svahu a obklopena bohatou zelení. Je odtud krásný výhled na okolní kopce, ale také na asi 20 km vzdálenou Florencii.

Slovo „strada“ v italštině znamená „silnice“, což přesně vystihuje charakter městečka. Všechny obchody a důležité podniky se táhnou podél hlavní silnice. Najdete zde potraviny, řeznictví, pekařství, několik restaurací i barů. Pravidelně se zde každé úterý koná tradiční trh. Městečko ukrývá několik cenných historických staveb, jako je například dům Strada in Chianti č.428 se starobylou věží. Vznik věže se datuje až do roku 1200, v 18. století však byla přeměněna na obytný dům rodiny Landi.

Kam jen oko dohlédne, rozprostírají se zde úrodná políčka, olivové háje, piniové lesy a nekonečné vinice. Zdejší příroda vás ohromí na první pohled. Toskánsko je však bohaté i na historii a architektonické památky. Nedaleko od Strada in Chianti se nachází náhorní městečko Impruneta, které se proslavilo hlavně výrobou hrnčířských a keramických předmětů. Pokud se budete chtít vydat za poznáním dalších zajímavých míst kraje, pronajměte si auto a vyrazte například do Florencie, jež přitahuje návštěvníky svým renesančním vzhledem a atmosférou.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA