Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pontedera

Italské město Pontedera, nacházející se na západě Toskánska, je dnes významným průmyslovým a obchodním centrem Toskánska. Živé město Pontedera leží na levém břehu řeky Arno, do níž se zde vlévá i říčka Era. Písečné pláže Versilia (vzdálené 35 km) omývané Ligurským mořem jistě nalákají mnohé turisty k návštěvě a strávení příjemných slunných dnů. Samotné italské město Pontedera nabízí v letních měsících spoustu kulturních akcí, jež obohatí vaší dovolenou v Itálii.

Tipy na výlety
Italské město Pontedera díky své ideální poloze nabízí možnost poznávat historické skvosty rozmanitého Toskánska, jakými jsou bezesporu nádherná italská města Florencie či Pisa.

Středověká vesnice Chianni leží na svahu mezi údolími říček Era a Fine. Toskánská oblast, kde se vesnice Chianni nachází, je známá pro pěstování uznávaných druhů vína. Chianni má ideální polohu pro konání výletů do známých italských měst, jakými jsou světově proslulá Pisa či nejdůležitější přístav Itálie Livorno.

Toskánsko patří bezesporu k nejhezčím italským regionům. Půvabná venkovská krajina se stále zelenými kopci, s vinicemi a olivovými háji, mezi kterými je tu a tam typická kamenná usedlost, vytváří spolu s krásnými písečnými plážemi krajinu, kterou si musí zamilovat prostě každý. Není proto divu, že si tato oblast podmanila i známé světové osobnosti, které zde mají svá sídla a tráví v nich dovolenou.

Zajímavost
Rodina Castellani vyrábí víno již 150 let po pět generací a je jedním z rozhodujících producentů nejen v oblasti Chianti v Toskánsku, kde má své začátky, ale dnes už po celé Itálii. V Toskánsku samotném vlastní vinice o rozloze 200 hektarů, ale celkově kontroluje a zpracovává hrozny z plochy 1000 hektarů z různých vinařských oblastí Itálie.

V Santa Lucia u města Pontedera, kde má své ústředí a hlavní výrobu, má roční produkční kapacitu 13 milionů lahví vína. Není to však jen velikost produkce, která firmě Castellani zaručuje jedno z předních míst na vinařské mapě Itálie. Je to především tvrdošíjné lpění na kvalitě vína, která začíná na vinici a pokračuje při vinifikaci, kde firma využívá nejmodernější, nákladné technologie, které jsou dnes k dispozici v produkci vína.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA