Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arcidosso

Arcidosso je půvabné horské městečko rozkládající se na jihovýchodě Toskánska v nadmořské výšce 680 m n. m. ve svahu hory, nebo spíše vyhaslé sopky, Monte Amiata (1193 m. n. m.). Návštěvníkům nabízí nádherný panoramatický výhled do okolní krajiny a na přilehlé jezero.

Jeho dominantou je jednoznačně majestátní hradní tvrz, pevnost Rocca Aldobrandesca, která na první pohled naznačuje velmi bohatou historii města. První písemné dochované zmínky o něm se datují k roku 860 n.l.

K dalším lákavým historickým památkám patří kostely Chiesa di San Leonaro a Chiesa della Madonna dell´Incoronata. Arcidosso je rovněž dějištěm četných slavností a festivalů. Velmi populární je zejména listopadový hudební festival, spojený s ochutnávkou čerstvě vylisovaného olivového oleje.

Od konce středověku až do současnosti se místní obyvatelé živí pastevectvím (zejména chovem koz a ovcí) a zemědělstvím (pěstováním vína, oliv a ovoce).  Postupem času upustili od kaštanů, naopak mnohem více se zaměřili na produkci okrasných zahradních rostlin. Ještě dnes se zde v mnoha rodinách vyrábí tradičním způsobem sýr, zpracovává se vlna a činí kůže.

Arcidosso je klidné místo, vzdálené 55 km severovýchodně od města Grosseto, 75 km jihovýchodně od Sieny a 100 km jižně od Florencie. Svou polohou a malebnou krajinou je ideální pro všechny, kteří chtějí v tomto odloučeném rohu Toskánska pozorovat italský způsob života v jeho přirozené, ničím neošperkované podobě.

Při toulkách zdejší krajinou se nabízí i možnost výletu do nedaleké přírodní rezervace Monte Labro.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA