Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Radda in Chianti

Existuje mnoho možných tras přes vinice, olivové háje, malá města a zalesněné kopce nejnavštěvovanější oblasti Toskánska, kterou je Chianti. Vydáte-li se z Castelliny na východ po silnici SS429, dostanete se do města Rada in Chianti. Je to malé historické místo oblasti Chianti, kde je ještě v některých místech vidět antické pevnostní zdi.

Tento 10kilometrový úsek silnice vede obzvláště krásnou přírodou. Moderní okraj Raddy není hezký, ale centrum si zachovalo středověký vzhled. Z Raddy můžete pokračovat na východ zalesněnými kopci Monti del Chianti a po 3 km můžete odbočit doleva k opatství Badia a Coltibuono z 11. století, nacházející se uprostřed krásné přírody.

Toskánská oblast Chianti je především pověstná svou nádhernou krajinou a výrobou kvalitního italského vína, které je známé po celém světě. Radda in Chianti má ideální polohu pro prozkoumávání historicky bohatého toskánského kraje, především jeho dvě perly - 55 km vzdálenou kolébku renesance Florencii a 32 km vzdáleného, náhorního města Sieny, nabízejícího ve svém centru stavby převážně v gotickém stylu.

Zajímavý tip – agroturistika
V městečku Rada in Chianti se nachází vinařství Véscine, v oblasti Chianti Classico umístěné mezi starobylými a nádhernými městy Sienou a Florencií. Původní románská pevnost Véscine byla postavena ve 13. století na místě bývalého hradiště Etrusků, jehož části se dochovaly. Leží ve výšce 600 m n. m. a nabízí úchvatný pohled na panorama okolní nedotčené krajiny. Terasovité svahy vedoucí do údolí s vinicemi a olivovníky vytvářejí spolu se středověkou tvrzí stylovou atmosféru.

Pro zájemce o vinařskou turistiku nabízí Véscine ubytování v hotelu, který vznikl rekonstrukcí částí původních budov pevnosti. Návštěvníkům tak poskytuje kromě plného komfortu možnost načerpat atmosféru středověkého sídla s malebným okolím a zároveň pobývat v místě zrodu vynikajících vín.

Asi 1 km od Radda in Chianti najdete Fontanelle del Chianti, kde se nachází zrenovované a elegantně zařízené kamenné domky Gaia a Ilaria. Leží na hranicích oblasti mezi Sineou a Florencií.

Tato klidná venkovská oblast je známa svými kopci, olivovými keři a výrobou proslulého vína skvělé kvality. Přibližně 5 km od Radda in Chianti leží Fattoria Castelvecchi, která provádí po mnoho let agroturismus. Návštěvníci zde mají možnost zakoupit si víno Chianti-Classico, grappu a oleje z místní výroby.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA