Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ravi

Ravi je malá italská vesnice, která se nachází v toskánské provincii Grosseto. V půvabné vesničce Ravi naleznete zajímavý středověký zámek. V okolí Ravi se nachází spousta historických památek z doby Etrusků. Koho přitahují kromě bohaté historie Toskánska také průzračné vody moře, ten jistě uvítá překrásné dlouhé písčité pláže v italském letovisku Follonica, které je vzdáleno pouhých 15 km odsud.

Na pobřeží Maremmy se nacházejí zátoky Cala Martina a Cala Violina a pláž Punta Ala. Nad nimi se rozkládá středověká kamenná vesnička Castiglione della Pescaia, která je hlavním městem oblasti Alta Maremma. Tu tvoří půvabné vesničky Scarlino, Gavorrano, Ravi a Buriano, které mají kouzlo starých dob. Byly totiž obydleny již Etrusky.

Původní obyvatelé vesničky Ravi – Etruskové, založili nedaleko ní jedno z jejich nejkrásnějších měst – Vetulonii. Toto etruské město získalo prosperitu tím, že využívalo doly u blízkého města Massa Marittima. Malé středověké město se rozvinulo jako hornické sídlo, a proto je zde k vidění Museo della Miniera, ve kterém se můžete seznámit s historií hornictví. Za pozornost určitě stojí bezesporu nejcennější historická památka - dóm San Cerbone, která bývá označována za jednu z nejpůsobivějších v celém Toskánsku.

Oblast Maremma se táhne od města Grosseto po jižním pobřeží Tyrhénského moře. Je to jedna z nejméně obydlených oblastí Toskánska, kde se rozkládá park s rozsáhlou faunou a florou Parco dell´Uccellina. V této oblasti je mnoho etruských archeologických nalezišť, což činí tuto oblast hezkým výletním místem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA