Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ravi

Ravi je malá italská vesnice, která se nachází v toskánské provincii Grosseto. V půvabné vesničce Ravi naleznete zajímavý středověký zámek. V okolí Ravi se nachází spousta historických památek z doby Etrusků. Koho přitahují kromě bohaté historie Toskánska také průzračné vody moře, ten jistě uvítá překrásné dlouhé písčité pláže v italském letovisku Follonica, které je vzdáleno pouhých 15 km odsud.

Na pobřeží Maremmy se nacházejí zátoky Cala Martina a Cala Violina a pláž Punta Ala. Nad nimi se rozkládá středověká kamenná vesnička Castiglione della Pescaia, která je hlavním městem oblasti Alta Maremma. Tu tvoří půvabné vesničky Scarlino, Gavorrano, Ravi a Buriano, které mají kouzlo starých dob. Byly totiž obydleny již Etrusky.

Původní obyvatelé vesničky Ravi – Etruskové, založili nedaleko ní jedno z jejich nejkrásnějších měst – Vetulonii. Toto etruské město získalo prosperitu tím, že využívalo doly u blízkého města Massa Marittima. Malé středověké město se rozvinulo jako hornické sídlo, a proto je zde k vidění Museo della Miniera, ve kterém se můžete seznámit s historií hornictví. Za pozornost určitě stojí bezesporu nejcennější historická památka - dóm San Cerbone, která bývá označována za jednu z nejpůsobivějších v celém Toskánsku.

Oblast Maremma se táhne od města Grosseto po jižním pobřeží Tyrhénského moře. Je to jedna z nejméně obydlených oblastí Toskánska, kde se rozkládá park s rozsáhlou faunou a florou Parco dell´Uccellina. V této oblasti je mnoho etruských archeologických nalezišť, což činí tuto oblast hezkým výletním místem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA