Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Follónica

Ve středu Toskánska se rozkládá významné přímořské letovisko Follónica. Je situováno ve stejnojmenném zálivu, odkud se naskýtá jedinečný výhled na ostrov Elba. Toto prázdninové středisko je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, je moderně vybaveno a poskytuje návštěvníkům kvalitní zázemí a služby. Nedaleko se nachází přístav Portoferraio.

Turisté jsou sem přitahováni zejména širokými písečnými plážemi, které jsou omývány vodami Tyrhénského moře. Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto je vyhledávají hlavně rodiny s malými dětmi a méně zkušení plavci. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, nebo se věnovat plážovým hrám. Zdejší pobřeží je nazýváno jako Costa Maremma a táhne se až k národnímu parku Maremma. Follónica je jedním z nejdůležitějších středisek této oblasti.

Letovisko Follónica je poměrně rušné a na své si zde přijdou hlavně milovníci bujarého nočního a společenského života. Je proto vhodné spíše lidi, kteří mají rádi živější střediska. Najdete zde spoustu obchodů, restaurací, barů, pizzerií, diskoték a nočních klubů. Letovisko je obklopeno hustými piniovými lesy, které mají blahodárné účinky především na astmatiky.

Díky velmi dobré dopravní poloze je Follónica ideálním místem, odkud se dají podnikat nejrůznější výlety do dalších zajímavých lokalit Toskánska. Skvělým výletem může bát například návštěva renesanční Florencie, ostrova Elba nebo města Pisa s proslulou šikmou věží. Pokud vás zajímá historie, potom určitě nevynechejte města jako Massa Marittima, Grosetto, Campiglia Marittima.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA