Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Peccioli

Peccioli je historická vesnice v Toskánsku, která patří do přírodní chráněné oblasti překrásného horního údolí Era.  Údolí řeky Era je ještě dnes jedním z méně známých a málo navštěvovaných míst v Toskánsku. Zdejší krajina však nabízí mnoho zajímavých výletů.

Údolí se rozkládá od Volterry k městečku Pontedera. Vrcholy kopců zdobí městečka jako je Peccioli a Palaia, které v minulosti sloužily jako pevnosti. Toskánská vesnička Peccioli nabízí širokou možnost výletů jak do přírody, tak i za krásami italských měst. Proto je ideálním místem pro strávení vaší dovolené v Itálii.

Už dávní Etruskové nazývali Toskánsko „Země vína“ neboli „Enotria“. Příhodné přírodní podmínky výrazně svědčí vinicím na zdejších kopcích a mají také péči celé generace místních obyvatel. K nejzajímavějším tzv. „super-toskánským“ vínům se řadí například Sassicaia nebo Ornellaia. Sassicaia znamená v toskánském dialektu – kamenitá zem. Toto kultovní víno dostalo svůj název podle štěrkovité půdy ve vinohradu.

Tip na výlet
Siena je obklopena příjemnou kopcovitou krajinou s vinicemi, ve kterých se pěstují nejlepší italská vína Chianti a Brunello. Dominantou náměstí Piazza del Campo je Palazzo Pubblico, nádherná gotická stavba, k níž se v půlkruhu obracejí ostatní budovy, s věží Torre del Mangia. Vaší pozornosti by neměl ujít také sienský dóm (patří mezi nejkrásnější středověké stavby v Itálii) s bílou, románsko - gotickou fasádou prokládanou červeným a zeleným mramorem.

Na jih od Sieny se nachází zvláštní polopouštní krajina Crete Senesi, která byla před nástupem zemědělské mechanizace jen divokou a pustou krajinou  s malými kaňony a divokou zvěří.

Tato část Toskánska oplývá přírodním bohatstvím v podobě mnohých termálních vřídel vápencově sirnaté vody. Voda, kterás vyvěrá ze zemského nitra při teplotě téměř 40°C, umožnila v této magické krajině vybudování termálních lázní pod širým nebem, které byly známy již v dobách starého Říma. Bohatství podzemních pramenů má původ v přítomnosti neaktivní staré sopky Monte Amiata.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA