Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cavriglia

Cavriglia je malá historická obec v provincii Arezzo, vzdálená od samotného centrálního města oblasti asi 30 km. Rozkládá se na svazích Chianti v nadmořské výšce 308 metrů nad mořem.

Dominantou obce je jednoznačně kostel San Giovanni Battisty. Románská památka, postavená v letech jedenáctého a dvanáctého století, několikrát zrestaurovaná. Současná podoba má barokní vzhled se štukovou výzdobou. Ke kostelu je připojené malé muzeum s terakotovými sochami a obrazy a posvátnými klenoty. Velmi zajímavou je další církevní budova, kostel San Pancrazia.

V Cavriglii se v minulosti těžilo hnědého uhlí. Dnes je oblast považovaná za přírodní park. Pokrývá plochu 600 hektarů a je obklopen lesy s převahou kaštanových a bukových stromů. Ze zvířat tady můžete narazit například na muflony, daňky, srnce a další zvířata. Vstup do parku je zdarma.

Zároveň je oblast kolem Cavriglia ideální pro cyklistiku. Mnoho tras se dá zvládnout i pěšky, nebo můžete využít i nabídky některé z mnoha zdejších agrofarem, nabízejících projížďky na koni.

Tipy na výlet:
Nedaleko vesnice Cavriglio se nachází botanická zahrada Roseto Botanico, kde se můžete obdivovat kráse těch nejexotičtějších růží, jaké kdy můžete spatřit. Další blízkou památkou je Antica Pieve, rozlehlá středověká farnost.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA