Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cavriglia

Cavriglia je malá historická obec v provincii Arezzo, vzdálená od samotného centrálního města oblasti asi 30 km. Rozkládá se na svazích Chianti v nadmořské výšce 308 metrů nad mořem.

Dominantou obce je jednoznačně kostel San Giovanni Battisty. Románská památka, postavená v letech jedenáctého a dvanáctého století, několikrát zrestaurovaná. Současná podoba má barokní vzhled se štukovou výzdobou. Ke kostelu je připojené malé muzeum s terakotovými sochami a obrazy a posvátnými klenoty. Velmi zajímavou je další církevní budova, kostel San Pancrazia.

V Cavriglii se v minulosti těžilo hnědého uhlí. Dnes je oblast považovaná za přírodní park. Pokrývá plochu 600 hektarů a je obklopen lesy s převahou kaštanových a bukových stromů. Ze zvířat tady můžete narazit například na muflony, daňky, srnce a další zvířata. Vstup do parku je zdarma.

Zároveň je oblast kolem Cavriglia ideální pro cyklistiku. Mnoho tras se dá zvládnout i pěšky, nebo můžete využít i nabídky některé z mnoha zdejších agrofarem, nabízejících projížďky na koni.

Tipy na výlet:
Nedaleko vesnice Cavriglio se nachází botanická zahrada Roseto Botanico, kde se můžete obdivovat kráse těch nejexotičtějších růží, jaké kdy můžete spatřit. Další blízkou památkou je Antica Pieve, rozlehlá středověká farnost.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA