Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Buti

Buti je malá obec v samém srdci Toskánska, která se nachází v provincii Pisa. Od slavného města s ještě slavnější šikmou věží je vzdálena jen 20 km.

Z historického hlediska je Buti významná díky šlechtickému rodu Medici, jehož knížata zde začala pěstovat olivovníky. První z nich vysadili na úpatí pohoří Monte Pisani počátkem17. století. Od té doby se olivové sady rozrostly a extra panenský olivový olej se stal zeleným zlatem nejen zdejší oblasti, ale vlastně celého Toskánska.

Olivové háje však nejsou jedinou vegetací v Buti. Naopak. Obklopuje ho malebná krajina provincie Pisy, která se rozkládá od nížiny řeky Arno až po pobřeží Tyrhénského moře. Na severu se tyčí pohoří Monti Pisani s nejvyšší horou Monte Serra (971 m), jižní část je mírně zvlněná nízkými kopci, v nichž je ukryta spousta úžasných středověkých vesniček

Buti je rovněž ideálním výchozím bodem pro výlety do okolní slavnějších historických klenotů Toskánska. Kromě Pisy to jsou například města Pistoia, Lucca, Florencie či město Viareggio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Zájezd do LIBANONU 2023

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA za starověkými Féničany, po stopách římského impéria, prvních křesťanských komunit, kalífů, křižáků a mamlúků. Poznejte historii Libanonu a jeho kulturní rozmanitost. Termín: září 2023

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA