Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Gimignano

Nádherné San Gimignano ležící v samém srdci Toskánska je významné svými četnými středověkými památkami, díky kterým bylo zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Nejdominantnějšími z těchto památek jsou však jeho rodové vysoké věže, kvůli kterým bývá nazýváno také jako Manhattan středověku. Z původních 75 věží se jich sice do dnešní doby dochovalo jen 15, ale i tak jsou unikátní ozdobou města. Najdete je ve starých městských čtvrtích San Matteo a San Giovanni. San Gimingano je tak dnes považováno za jedno z nejatraktivnějších měst Toskánska. Dokázalo si totiž udržet svůj středověký ráz a jedinečnou atmosféru.

V San Gimignanu, jež se stalo symbolem středověkého Toskánska, žije okolo 7 tisíc obyvatel. Jelikož je situováno ve výšce 320 metrů nad mořem, naskýtá se odtud jedinečný výhled na okolní kopcovitou krajinu porostlou bujnou vegetací a údolí Val d’Elsa. Pro všechny, kdo chtějí strávit dovolenou na klidném místě, obklopeni přírodou, daleko od ruchu velkoměst je San Gimignano ideální volbou.

Historie města sahá až do 4. století př. n. l., kdy zde byla založena první Etruská osada, která dostala název Velathri. Později došlo k přejmenování na Silvia a dnešní jméno dostalo podle Svatého Gemignana. V 11. století zde stála jen malá vesnička o čtyřech domech, která se během sta let rozrostla na menší město. Největší zisky města pocházely z pěstování vinné révy a šafránu. Také dnes se z místní vinné révy vyrábí velmi kvalitní a chutné víno Vernaccia.

Do San Gimignana se časem začaly sjíždět italské šlechtické rody, které zde stavěly honosné paláce a obranné věže, které město tak proslavily. Věže měly být symbolem bohatství jednotlivých rodů, ale také sloužit jako obrana při pouličních nepokojích a bojích. V té době město procházelo největším rozkvětem, který se však zastavil ve století patnáctém. Od počátku 20. století začali San Gimignano objevovat turisté z nejrůznějších koutů Evropy a po čase se stalo oblíbenou turistickou destinací.

Mezi nejvýznamnější památky města patří kromě již zmiňovaných věží například městská brána Porta San Biovanni z 13. století, náměstí Piazza della Cisterna, paláce Palazzo Razii, Palazzo Tortoli, Palazzo del Podest a Palazzo del Popolo s muzeem Museo Civico. Při toulkách městem narazíte také na románsko-gotický kostel Chiesa di Sant’Agostino pocházející z 13. století. Mezi středověkými budovami je vtěsnáno průčelí již neexistujícího kostela San Francesca. Hezký výhled na město se nabízí z ruin paláce Rocca ze 14. století.

 

Kontextová reklama.

Středověké San Gimignano

Středověké San Gimignano

V samotném srdci Toskánska se rozkládá tzv. „středověký Manhattan“ – městečko San Gimignano, které svými starými kamennými věžemi opravdu tuto newyorskou část připomíná. Jde snad o nejslavnější toskánskou vesnici, která si získala srdce mnoha turistů, jež ji navštívili.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA