Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Barberino Val d'Elsa

Barberino Val d'Elsa je půvabné historické městečko, rozkládající se na půl cesty mezi Florencií a Seinou, na jednom z kopců pohoří Chianti v údolí řek Elsa a Pesa (obě tvoří přítok řeky Arno).

Z nadmořské výšky 370 m n. m. nabízí nádherný výhled do okolí.  K tomu všemu ještě přidává spousta historických památek a zajímavých míst.

Už při pohledu na dochované opevnění města si připadáte jako ve středověku.  Uprostřed se pak tyčí hrad, který byl trnem v oku okolních boje chtivých pánů.

I když městské hradby postupem času utrpěly mnoho ran, obě jsou stále v původním, zachovalém stavu. Jedna z nich se dokonce může pochlubit elegantním gotickým obloukem a cihlovou zvonicí, viditelnou už z dálky.

Nedaleko Barberino Val d'Elsa se nachází Antiquarium di Sant Appiano, což je malé archeologické muzeum. Místní zemědělci zde objevili mnoho etruských památek. Už v roce 1907 a 1910 to byly například hrobky v téměř původním stavu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA