Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Florencie (Firenze), město v Toskánsku

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Florencie“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Florencie.

Florencie - náměstí Piazza del Duomo

Florencie - náměstí Piazza del Duomo

Náboženským srdcem Florencie, která je dnes známá jako Evropské hlavní město umění, je náměstí Piazza del Duomo. Právě na něm se nachází katedrála Santa Maria del Fiore, zvaná jednoduše Duomo, jež je neodmyslitelným symbolem tohoto italského města, ukrývajícího mistrovská díla středověkého stavitelství a umění.

celý článek

 

Medicejská kaple ve Florencii - Cappelle Medicee

Medicejská kaple ve Florencii - Cappelle Medicee

Italská Florencie je městem ukrývajícím spoustu renesančních pokladů. Mezi ně patří také Medicejské kaple – mauzoleum rodu Medicejů, které pro své mecenáše vytvořil Michelangelo Buonarroti v zadní části kostela San Lorenzo. Rozsáhlý komplex s hrobkami rodiny Medici je považován za vrcholné dílo tohoto umělce.

celý článek

 

Galleria degli Uffizi - florentská galerie umění

Galleria degli Uffizi - florentská galerie umění

Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších uměleckých galerií na světě je bezesporu florentská Galleria degli Uffizi, která vystavuje výtvarnou tvorbu od antiky až po baroko. Jsou zde zastoupena všechna slavná jména italského umění, ale také obrazy umělců z dalších zemí, například z Holandska, Španělska a Německa.

celý článek

 

Florencie - bazilika San Lorenzo

Florencie - bazilika San Lorenzo

Bazilika San Lorenzo je jedním z největších florentských kostelů. Stojí v centru města a je místem posledního odpočinku všech vůdčích členů rodu Medici. Svatostánek se však pyšní ještě dalším prvenstvím, je totiž také nejstarším kostelem Florencie, byl postaven už roku 393 a mnoho let sloužil jako katedrála.

celý článek

 

Florencie - kostel Orsanmichele

Florencie - kostel Orsanmichele

Dvoulodní kostel Orsanmichele stojící na ulici Via dei Calzaiuoli, která je hlavní pěší zónou Florencie, je známý především díky nádherným sochám, jež zdobí jeho jinak nenápadnou fasádu. Patří tak k jedněm ze skvostů tohoto historického města.

celý článek

 

Florencie - Palazzo Pitti

Florencie - Palazzo Pitti

V městské části Oltarno patřící k italské Florencii se nachází palác Palazzo Pitti, který nechala v roce 1460 postavit bankovní dynastie Pitti. Výstavba tohoto kolosálního paláce byla tak finančně náročná, že jej po dokončení v roce 1549 musela rodina prodat. Novým majitelem se tak stal Cosimo I., který jej následně ještě rozšířil.

celý článek

 

Florencie - Palazzo Medici-Riccardi

Florencie - Palazzo Medici-Riccardi

Na florentském náměstí Piazza San Lorenzo stojí jeden z nejstarších renesančních paláců města Palazzo Medici – Riccardi. Byl postaven pro Cosima de´Medici v letech 1444 až 1462, podle plánů světoznámého architekta Brunellesciho.

celý článek

 

Florencie - kostel San Miniato al Monte

Florencie - kostel San Miniato al Monte

Chloubou italské Florencie je románský kostel San Miniato al Monte nacházející se na okraji čtvrti Oltrarno. Je umístěn na kopci, proto je jeho nádherná barevná mramorová fasáda viditelná z velké dálky. Mnozí tento kostel považují za nejkrásnější ve Florencii, jiní dokonce v celém Toskánsku.

celý článek

 

Florencie - náměstí Piazza della Signoria

Florencie - náměstí Piazza della Signoria

O Piazza della Signoria se říká, že je nejkrásnějším náměstím ve Florencii, kde se dříve soustřeďovalo veškeré společenské dění. Je populárním místem setkávání cizinců, tak i Florenťanů, proto by se dalo říct, že je jakýmsi občanským srdcem Florencie. Jeho dnešní podoba pochází z roku 1386.

celý článek

 

Florencie - bazilika Santa Croce

Florencie - bazilika Santa Croce

Ve východní části městského centra Florencie se nachází františkánská bazilika Santa Croce. Jde snad o nejpodmanivější kostel ve městě a významnou uměleckou svatyni. Je mistrovským dílem gotického umění, její základy byly postaveny ve tvaru egyptského kříže.

celý článek

 

Florencie - Ponte Vecchio

Florencie - Ponte Vecchio

Jestliže jste někdy navštívili italskou Florencii, jistě vám neunikla jedna z jejich výrazných památek, kterou je most Ponte Vecchio, jež má za sebou bohatou minulost. Je totiž jediným florentským mostem, který nacisté v roce 1944 nezničili během útěku před armádou Spojených států.

celý článek

 

Florencie - město umění a architektury

Florencie - město umění a architektury

Florencie. Toto asi čtyřsettisícové město je pro mnoho lidí symbolem Itálie, její elegance, pozoruhodných památek a typicky italské atmosféry. Bývá také považováno za místo, kde se ve 14. až 16. století zrodila italská renesance, která tolik ovlivnila další vývoj a dění v Evropě a potažmo ve světě.

celý článek

 
 
 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA